Dítě moderní doby

25. října 2007 v 12:12 | Chachina |  Rodina
Co se týče školy, v září to byla ještě pohodička, ale od října už to taková "procházka růžovým sadem" není. Teď nemluvím o známkách, ale o přizpůsobení se synova chování školnímu režimu. Vlastně ani tak nejde o školu jako takovou, ale o školní družinu...
Pohled raněného koloucha číslo jedna ;-)
Třídní učitelka je rozumná dáma a ve svých 45ti letech ještě neztratila mladistvost vzhledu ani názorů. Na chlapce Ádova věku, kteří právě zahájili školní docházku, hledí poměrně shovívavě. Pravda, máme už dvě poznámky (o vyrušování a lítání po chodbě), ale také 39 jedniček a jednu dvojku (ze psaní, pochopitelně).
Aktuální problém máme ovšem s paní družinářkou. Předevčírem jsem přišla pro Ádu do družiny (chodí tam dvakrát či tříkrát v týdnu kvůli kroužkům .. a kamarádům ;-)) a hned ve dveřích mi vychovatelka říká:"Á, vy jste paní Vilímová, že jo.. od toho malého drznounka." Hned jsem pojala podezření, že něco nebude v pořádku. Záhy jsem se dozvěděla, že náš synek je prý neuvěřitelně drzý, neboť zrovna dnes, když se dělala docházka ve družině a všichni odpovídali "ZDE" nebo "TADY" si náš chlapec dovolil říct "ŠROUBOVÁK".
Dobrovolně se přiznávám, že v tu chvíli jsem měla neuvěřitelně smíšené pocity, kdy jsem cítila jakousi zodpovědnost za synovu oraženost, a zároveň se mi chtělo strašně smát... Na smích ovšem nedošlo - ani na ten vnitřní - protože mi družinářka řekla, že jestli budou takovéhle drzosti pokračovat, bude nucena Ádu navrhnout třídní učitelce na třídní důtku! A ať prý vezmu kluka k psychologovi..
Připadám snad někomu nenormální??
Vím, že Adam není žádný svatoušek, ale třídní důtka za poznámku, která - jak Adíka znám - nebyla míněna jako drzost vůči učitelce, ale jako rádoby vtípek směrovaný k uším kamarádům, aby na sebe opět upozornil a byl chvíli středem pozornosti?
Dobrá, poradila jsem se tedy s psycholožkou. A u ní jsem se dozvěděla, že máme doma typické "moderní" dítě, které má jen trošku hyperaktivní sklony, ale jinak je naprosto normální. Načež mi bylo sděleno, že psychologa by potřebovala spíš paní vychovatelka, která evidentně ustrnula ve své komunistické době a odmítá se přizpůsobovat výdobytkům moderní doby.
No nic, s tímhle se přece nedá pořádně "bojovat". Můžu já přijít ke družinářce a říct jí, že je staromódní zapšklá baba, která nerozumí legraci?? Navíc respektu k autoritám by se synek měl zkrátka naučit, i když tu autoritu ....považuje.... za.... debila.
Závěrem úryvek z oblíbené "hitovky" našeho chlapečka a jeho spolužáků:
My jsme žáci první bé, bereme však na sebe,
podobu výbuchu, škola letí do vzduchu.
Učitelka omdlela, na snowboardu odjela,
neviděla zatáčku, rozbila si klapačku.
Přijeli tam poldové, zapomněli pistole,
přijela tam sanitka, zapomněla nosítka,
přišel tam i Karel Gott, chtělo se mu na záchod,
všude bylo obsazeno, tak to pustil do kalhot.
Chtělo se mu ještě víc, tak to pustil na Měsíc...
PS: Doba evidentně pokročila, protože my jsme ve škole používali jen poslední 4 verše ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hadimrcha hadimrcha | Web | 25. října 2007 v 16:25 | Reagovat

Dítko moderní doby, učitelka z doby dávno minulé. Hyperaktivní dítě, toď nejčastější psychologická dg dětí. Známá už minimálně 20 let. Nepomáhá napomenutí, lepší nechat třídu, ať se vtípku zasměje.

2 Mirka Mirka | Web | 25. října 2007 v 16:26 | Reagovat

No páni, paní vychovatelka je zcela mimo mísu , ne? co takhle předčasný důchod? Vždyť to byla jen taková legrace.

Jinak hitovka letí i u nás:)

3 Chachina Chachina | 25. října 2007 v 16:36 | Reagovat

hadimrcha: Z vlastní zkušenosti vím, že je nejlepší na rádoby vtipné synovy poznámky nereagovat nebo to otočit proti němu - šroubovák, říkáš, hm, tak když znáš nářadí, to budeš manuálně zručný, že, tak tady máš hadřík a můžeš umýt všechny stolky v družině ;-)

Mirka: Paní učitelka evidentně nemá smysl pro humor, protože jí často slýchám, jak děti v družině okřikuje. Zajímavé je, že když se tam kluci porvou, tak jí to nevadí a když nedávno jeden chlapec na spolužáka povykoval "ty debilééé", tak to taky nechala plavat...

4 Lezard Lezard | Web | 27. října 2007 v 8:53 | Reagovat

Cheche, tak to je taky dobrý:D Náhodou, já bych se začal smát, kdyby mi tohle někdo řekl, a nebo bych se naopak snažil tvářit úplně strašně vážně ( nemyslím tím, že bych to vážně bral, jen bych se tak tvářil) to totiž "autority" obvykle naštve ještě víc:)

5 Sargo Sargo | 27. října 2007 v 10:44 | Reagovat

No jo, no, zase lepší, když je koza ta družinářka a učitelka dobrá, než kdyby to bylo naopak. ;-) Všechna tahle místa, kde mají dítě za "rukojmí" a člověk jim nemůže říct, co si myslí, jsou deprimující... :-/

Ovšem písnička je skvělá. Překvapivě sofistikovaná. :-D

6 Chachina Chachina | 27. října 2007 v 10:53 | Reagovat

Lezard: Já jsem se tvářila strašně vážně.. a syn dělal raněného srnce...

Sargo: No právě, já už jsem i uvažovala o tom, že Adíka z té družiny vezmu, jenže jednak by to bylo neskutečné lítání - vyzvednout ze školy, na oběd by měl 10 minut a frr zpátky na fotbal nebo angličtinu, honem pro něj na kroužek a domů - a pak mě sám Áda ukecává, že to nechce. Tak si říkám, že to holt ty dva dny v týdnu vždycky nějak vydržíme. Až začnu chodit do práce, tak to bude muset vydržet ještě déle, dokud sám nepřestane být plašan a naučí se POŘÁDNĚ rozhlížet na křižovatkách, aby mohl chodit domů sám.

Písnička je fajn, teď přinesl ještě větší hitovku, ale z tu z morálních důvodů skutečně zveřejnit nelze (nejsou v ní sprostá slova, ale celkové téma je pobuřující) ;-))

7 sunny sunny | 27. října 2007 v 21:38 | Reagovat

No, já jsem "naší" paní učitelce řekla, že to nezvládla ona. Kupodivu to prošlo. Naše dítko (spratek jeden) v 8. třídě vytočilo mladou holku z pajdy, co nastoupila a dali jí tyhle "děti". Jen o něco málo starší a měla s nimi dělat Německou konverzaci. Nikdo jí neposlouchal a dělali si srandu, no a ten náš pitomec prohlásil: "Do měsíce ze mne bude na prášky!". No a učitelka místo, aby reagovala: "Opravdu, Honzíku? Tak dobrá, schválně kdo dříve? Když Ti pusa tak dobře jede, tak si budeme povídat ....". A mohla dát téma jakékoliv. Na konci hodiny pak mu mohla dát úkol, že příští hodinu dikutují o "Naše město", další o "Naše rodina" No a ručím za to, že by dříve zničila ona jeho. Jenže holka utekla ze třídy a brečela do kafe matikářce, která z toho udělala "případ"! Volali mne do školy a byli poněkud překvapeny, když jsem prohlásila, že je blbec a že se omluví, ale že si myslím, že to nezvládla právě ta mladá učitelka a že měla udělat tohle, viz nahoře. No a nic z toho nebylo, ředitelka uznala, že mám pravdu.

8 sunny sunny | 27. října 2007 v 21:40 | Reagovat

Prosím Krt, aby mi poslala odkaz na web, kde hrála nebo hraje backgamon. Díky

9 Chachina Chachina | 28. října 2007 v 1:11 | Reagovat

sunny: Je fakt, že to nemůžu objektivně posoudit, protože já ty děti dnes a denně v družině nemám, ale myslím si, že to, co řekl synek, je spíš pro to se nad tím pousmát a přejí to - tím by mu totiž družinářka sebrala vítr z plachet a už by to nedělal, protože potřebuje... obecenstvo ;-)

10 Sargo Sargo | 28. října 2007 v 21:37 | Reagovat

Já nevím, to co tam plácnul je tak strašně typické... že fakt nechápu, že z toho učitelka vůbec něco dělá. To tam přeci musí mít každou chvíli :-)

Jestli se mu tam líbí, tak paráda, přeci jen, je to zase něco jiného :-)

11 Krt Krt | Web | 29. října 2007 v 20:29 | Reagovat

Oblíbená písnička Ondráše a spolužáků ze školky... Ale už jsme jí dlouho neslyšeli - ve škole frčí automat na sladkosti :-)

12 Chachina Chachina | 29. října 2007 v 22:46 | Reagovat

Sargo: Asi si Adámka vyhlédla jako svého nového "favorita" ;-)

Krt: U Ády ve škole mají automaty taky, ale zatím zůstávají prvňáčky netknuty, momentálně žijeme hlavně fotbalem a dnešní přednáškou o dravcích s názornými ukázkami (dorazil i orel a štír :-)) A taky si dnes Adík přinesl od spolužáka slovíčko, které mi vyrazilo dech, nějak jsem si myslela, že to přijde později nebo jsem možná doufala, že to nepřijde. Pravil, že Patrik říkal, že je paní učitelka ze druhé třídy pěkná P..A. Zeptala jsem se, jestli ví, co to znamená...nevěděl. Tak jsem ho tedy decentně poučila. Čeho se to ještě dočkáme ;-)

13 Ivusha Ivusha | Web | 30. října 2007 v 14:36 | Reagovat

Je dobře, že tak trhlá není třídní;o)) Jinak takovou paní učitelku jsem měla v první třídě jako třídní... Od druhé jsme měli jinou, tahle prý skončila v blázinci;o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama