Dětský ráj

19. prosince 2006 v 11:09 | Chachina |  Rodina
Minulý týden měl Adámkův nejlepší kamarád Samuel narozeniny. Původně jsme byli pozváni na menší narozeninovou oslavu k nim domů, ale pak Samova mamka vytáhla ze schránky leták o nově otevřeném "dětském světě" (teď nevím, jestli smím psát název či ne, aby to nebyla nějaká nepovolená reklama :-)) na Zličíně a bylo rozhodnuto, kde se oslava bude konat :-) Už proto, že právě v neděli - kdy jsme měli narozeniny slavit - byl vstup zdarma, a to se prostě muselo využít.
Hned zkraje mi tam byly některé věci poněkud podezřelé, ale odůvodnila jsem si to tím, že toto centrum teprve začíná, tak se nad tím nebudu moc pozastavovat. Pobavilo mě, že oblečení a boty se dávají do velikánských jakoby "nákupních" tašek s příslušným logem a ty si návštěvníci berou všude s sebou. Další "zábavná" věc byly nablýskané parkety, na kterých se dala rovnováha udržet jen velmi těžce, takže jsme při pohybu po centru spíš než návštěvníči zábavního centra všichni vypadali jako přiopilí tučňáci :-) (doufám, že se jim tam v budoucnu nikdo nepřizabije!)
Atrakce byly ale velmi zajímavé, pěkně udělané a byl jich tam velký výběr: tobogán, stěny na lezení, obří trampolíny, různé prolézačky (provazové i jiné), motokáry, různá jiná jezdítka, jeskyně s vláčkem, aj..
Tak tohle je jeskyně, kterou projížděl dětský vláček (ve spodní části částečné zobrazení oněch "klouzacích" parket). Ten se ovšem asi po hodině našeho pobytu rozbil, neboť evidentně nebyl uzpůsoben k tomu, aby se do něj jednorázově nacpalo 30 cca třináctiletých dětí najednou..
Tyhle stolečky se židličkami ve tvaru muchomůrek se mi moc líbily :-) Ale také po těch parketách velmi.... velmi.. klouzaly :-)
Jinak musím říct, že jsem už po pár minutách pochopila, že i vstup zdarma se jim vyplatí. Jídlo a pití (které se platilo takovými zvláštními čipy ve tvaru hodinek, jenž jsme vyfasovali hned u vchodu) bylo nejen drahé, ale přímo předražené. Se Soňou (Samovou mamkou) jsme si daly preso s mlékem a poměrně nás šokovalo, že obsah hrnečku s kávou je menší, než přiložená smetánka. A cena - 39 Kč. Už dlouho jsem tak drahé kafčo nepila!
No ale co bychom neudělaly(i) pro děti, že :-) Kluci se tam skutečně vyřádili. Adík byl celý zpocený, ale nadšený.
To by bylo, aby se náš synek při společném focení tvářil normálně! :-)
Jsem ráda, že si to kluci pořádně užili. Já jsem si to užívala o trochu méně, protože v průběhu pobytu tam mě pozvolna začínalo škrábat v krku..no a večer už jsem téměř neměla hlas :-( Jak jinak... Blíží se přece Vánoce! :-)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hannah Hannah | Web | 19. prosince 2006 v 20:20 | Reagovat

Ti Pražáci mají ale vymoženosti... to u nás na "dálném východě" nic takového nemáme, alespoň o tom nevím, takže mi nezbývá než narozeninové oslavy dětí chystat u nás doma. Zrovna jedna měla proběhnou tento pátek, ovšem všechny aktéry včetně naší oslavenkyně sklátil zákeřný virus, takže se odkládá na neurčito...

2 Chachina Chachina | 19. prosince 2006 v 22:32 | Reagovat

Tak ten virus asi dorazil i k nám, dnes definitivně sklátil 3 členy naší rodiny, jen synek vyvázl (snad ho to neskolí dodatečně).

A k těm vymoženostem - většina dětí v dnešní době si žádá zkrátka modernější zážitky :-) Já osobně jsem zastáncem oslav doma u domácího narozeninového dortu..

3 Chachina Chachina | 19. prosince 2006 v 22:35 | Reagovat

Jinak ještě malá poznámečka - možná je to tím, že nejsem rodilý pražák, byla jsem okolnostmi (a rodiči) "donucena" ve dvanácti letech do Prahy přesídlit. A evidentně ve mně (v duši) zůstal kus té vesnice, kde jsem předtím žila.

Ale jinak proti pražákům nic nemám, podle mě se ve všech možných koutech země najdou i dobří lidé, i pitomci ;-))

4 Sargo Sargo | 20. prosince 2006 v 10:16 | Reagovat

Cože, na Zličíně? Další? To bude asi nahoře v tom tělocvičném centru? No to mám radost, další zlotřilé lákadlo na nebohého mrňousa! :-))

Taky mě tam vždycky škrábe v krku, tak to patrně budou nějaké vonné esence rozprašované klimatizací, které dle psychologů způsobují větší chuť nakupovat, a vůči kterým jsou děti (zatím) imunní... :-)))

Pražáci jsou divní, ale on beztak ve skutečnosti nikdo není z Prahy, ale odněkud... :-))

5 Chachina Chachina | 20. prosince 2006 v 10:49 | Reagovat

Sargo: Tak já to mám možná vážně z té klimatizace.. ale z čeho to mají Karinka a Jarda? Ten tedy mluví (vlastně jsem ho ještě nezažila, že by nemluvil :-))))), resp. hlas neztratil, zato mu krásně otekla noha :-)

Když o tom tak přemýšlím (sakryš, nepřemýšlím já nějak moc? :-))), tak v okruhu mých přátel a známých jsou snad jen 3 rodilí pražáci, včetně mého otce.

Já nechci hájit pražáky, ono je jich dost, ale docela mi vadí, když Prahu začnou hodně hlasitě kritizovat moraváci, kteří sem jezdí za prací.

6 jm jm | Web | 20. prosince 2006 v 11:19 | Reagovat

KV people mají k Praze vyrovnaný vztah, nadávání od nás se nedočkáš.

Je to nejen můj dojem, ale říkal i mi to i můj známý, co se živí různými pochybnými způsoby v reklamě aspol. (jako celek ho označuji za hochštaplera), že si dělali nějaký průzkum mínění i ohledně vztahu k matičce království (asi kvůli nějaké volební kampani) a že - prej - jim tam KV vyšel z venkova docela výjimečně, že tam není ta zoufalá zakomplexovanost...

7 Chachina Chachina | 20. prosince 2006 v 16:17 | Reagovat

jm: Tak to je dobrá zpráva :-) Já sice nejsem rodilá pražanda a ani za těch 17 let, co jsem tady, se pražandou být necítím.. ale přesto..

Mimochodem - ke KV mám taky takový citový vztah :-) Bohužel jsem tam dlouho nebyla a kamarádka mi nedávno říkala, že prý je z toho "ruské město" a už to není ono. To mě kapku ranilo, je to pravda?

8 Sargo Sargo | 20. prosince 2006 v 20:40 | Reagovat

Praha je příšerná, když je třeba jí jenom projet. Když se v ní žije, člověk si najde pěknější cesty :-)

Pražákem se ale asi nestanu (a nejen proto, že tam de facto nebydlíme... :-D), je to prostě - moc velké... ale ne dost ;-)

Ruské město K.Vary - jak se to vezme. Turistů je tam stále víc němců než rusů, ale rusové jsou pořád víc poznat a tedy víc vidět. Lázeňské centrum, pravda, dost skoupili, jenže taky díky nim nespadlo, je to krásně opravené, spousta zavřených domů zase funguje... myslím, že je to dobrý kšeft :-) Lidi, co tam začali žít - není jich málo, ale po té první vlně, kdy to byli bohatí pitomci (s odpuštěním - ale "rus - zbohatlík" odpovídá veškerému klišé, které se o něm dá povědět, jak mohu alespoň říci z pozice někoho, kdo je měl za zákazníky :-)), přišli i normální lidi, a ti jsou prostě normální a v pohodě, jak už to bývá, dobří i špatní. Jediné snad, co by mi vadilo, byly nějaké drobné konflikty například ve škole, kdy učitelka nemohla o roku 68 mluvit jako o okupaci (i když co vím, berou vojenský akt jako běžnou politiku, tak fakt nevím, které uvědomělé matce to vadilo :-D), takovéhle přizpůsobování se mi nelíbí.

Takže ano, rusů je hodně, ale přinesli sebou spoustu peněz a snaží se sžívat jak se dá. Dá se na ně nadávat, ale myslím, že je to zbytečné. Co vím, nikdy se tam žádné mafiánské přestřelky či něco podobného nekonalo a jsou v poho :-)

9 jm jm | Web | 21. prosince 2006 v 9:16 | Reagovat

Chachina: Ruský město to jistě je, hodně hotelů jim patří a utopili v tom prachy. Rusáci prostě Vary znají a mají k nim vztah (už tradiční). Osobně tim nejsem nadšen, ale v praxi je mi to celkem ukradený. Uznávám, že by asi bylo naivní si myslet, že jejich přítomnost bude mít dlouhodobě pořád jenom ten projev, že jsou opravený fasády a drahý byty...

Na druhou stranu mi není jasný, jak to může někomu vadit, protože kvalitu života na okresním městě dělá to, že je velký okruh známých, který se často setkávají, protože je rychlejší doprava a víc času. A celkově takový ten fenomén místních kuluturních podivínů má něco do sebe. S tim nemají Rusáci moc co do činění.

ad poslední foto: Tento výraz se odborně nazývá smát se jako Gagarin v centrifuze!

10 Chachina Chachina | 21. prosince 2006 v 10:38 | Reagovat

Děkuji za podrobný výklad.

Já osobně taky nechápu, proč někdo tohle vůbec řeší. Já to asi posuzuju z jiných hledisek. Do Varů jsem jezdila odmalička za dědou do lázní a mám pěkné vzpomínky, na kterých nic nezmění to, kdo tam teď co kupuje nebo opravuje.. Budu se tam zase muset někdy podívat (stejně jsem slíbila Adíkovi, že mu ukážu kamzíka ;-))

Tak to je bomba, to by mě nenapadlo.. s tím Gagarinem.. :-)))) Já pro to měla daleko méně sofistikované pojmenování, leč také výstižné ;-)

11 Chachina Chachina | 21. prosince 2006 v 10:40 | Reagovat

Ještě bych chtěla podotknout, že jsem měla v bodě [7]  u slova RANILO udělat uvozovky.. asi by to vyznělo odlehčeněji, a to byl záměr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama