Besídka v MŠ

14. prosince 2006 v 11:25 | Chachina |  Rodina
Včera měl Adámek ve školce besídku. Ráno pro jistotu vstával už v půl šesté, aby náhodou nepropásl odchod do školky, a tudíž i přípravu na besídku a následně ji samotnou. Měli jsme z toho "obrovskou radost", neboť Karinka měla svůj další noční výstup (nevím, jestli je to růstem dalších zoubků nebo tím, že je teď nějaká zdravotně rozhozená) a usnuli jsme asi v půl čtvrté. Nicméně - odchod do školky se vydařil :-)
Vypadám snad na to, že bych mohl zlobit? :-)
Jak se tak blížila čtvrtá hodina, kdy měla besídka vypuknout, začala být Kája čím dál tím protivnější a šup - už tady byla zase zvýšená teplota. Je to vážně "super" rozhodování pro rodiče, který jedno - nemocné - dítko nechce tahat ven a druhé nemůže a nechce zklamat. Tak jsem to zkrátka riskla. Holčičku jsem pořádně nabalila a vyrazila do školky. Besídka nebyla tak dlouhá, takže jsme to s Karinkou vydržely (ona zakousnutá do vlastní botičky.. ale aspoň, že tak) a dětem se to moc povedlo. Byla jsem na Adámka pyšná, jak krásně to zvládnul (předesílám, že to byla první besídka, kde se chlapeček nepředváděl, nedělal ksichtíky a netahal si za tričko) a odpustila jsem mu dokonce i to, že jako jediný byl v teplákách, ač měl na tu slavnostní chvíli připravené frajerské modré kalhoty. No jo, je to Vilím, tak potřebuje při výběru garderoby vždycky přímý dohled :-))))))
Úsměv přímo pro tebe, mami!
Vy se divíte, proč tak často chodím po špičkách... bude ze mě Harapes! :-)
Musím říct, že mi v závěru hodně pomohla moje mamka, která na besídku také dorazila a zůstala tam s Ádou ještě chvilku po jejím skončení, kdy probíhala ochutnávka cukroví a popíjení kafíčka s rodiči. Já jsem běžela s malou domů, abychom pokračovaly v kurýrování (zdála se nám s babičkou opět nějaká teplejší.. a očka měla skleněnější) a ona mě nakonec pěkně převezla - teplota se nekonala a navíc předvedla jakýsi divoký tanec "hula-hula" u židličky :-))
Dodávám, že ve dvě hodiny v noci ovšem přece jen nastal čas "Č" (čas na čípek), protože teploměr byl naúprosný :-(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sargo sargo | 14. prosince 2006 v 14:45 | Reagovat

Chachina: dík za varování, pokusíme se tě nepokoušet :-) Žádná sranda teda :-/ Obvykle jsem příznivce léčení fobií, ale tady je asi ta výjimka z pravidla :-)

Monika: to víš, když někdo, kdo by se vešel do mých předtěhotenských kalhot pořád úpí a chce hubnout, to je provokace! :-))) Holky, to je samá fobie... Ale je to přesně jak to píšeš. Vzhledem k tomu ovšem, že se již pohybuji na hranici zdravotních problémů (bolí mě nohy :-/), kojení nekojení, budu se nad tím muset víc než jen zamyslet :-/ No, a ty to ber spíš jako příjemnou věc. Něco jako: tenhle kousek cukroví si dát můžu, a jéé, po tom posledním cvičení mám o dírku na kalhotech míň... a nedělat si z toho hlavu, protože to za to fakt nestojí :-) Optimisti mají hezčí pleť a jasnější oko ;-)

Chachina: no jo, bez sportu to jde opravdu hodně špatně. Ale vždyť mi pořád každý říká "počkej, až začne Jáša lézt, to bude tělocvik" a ty máš hned dva aktivisty, to to asi fakt nefunguje? :-)) Já se těším, až budeme moct i s Jášou chodit na tai-či - jestli by se ti to líbilo, doporučuju - nevadí špatná fyzička, je to hrozně příjemný, protáhne se celé tělo a je to jen taková fuška, jak se do toho člověk opře, takže i když není pára, zacvičit se dá. :-)

2 sargo sargo | 14. prosince 2006 v 14:49 | Reagovat

Pomoooc, zbláznil se mi prohlížeč... předchozí komentář patří k "Je to boj" :-)))

Adík vypadá vážně jak andílek :-D Až podezřele svatě :-D Hrozně pěkně se usmívá :-))

S Karin je to ale bída teda :-/ Kdyby aspoň měl člověk jistotu, od čeho to je. Když Jášu chytil zub, bylo lepší mírně cestovat, aby se zabavil a unavil a neskučel, i na tu teplotu to zabíralo :-) Jenže vy už aspoň nějaký zuby máte, zatímco Jáša se se svou obvyklou rozvážností ještě nerozhoupal... :-))

3 Chachina Chachina | 15. prosince 2006 v 17:39 | Reagovat

Sargo: Náš andílek měl včera průšvih ve školce, protože s kamarádem sbíraly nedopalky od cigaret (lidově "vajgly" :-))) a házely je spolužačce do kapuce.. Ta debata doma, kdy jsme mu s Jardou vysvětlovali, že i legrace má jisté hranice, byla dlouhá a únavná..

Už kvůli tomu kojení bych na tvém místě byla asi ráda, že to s těmi vašimi zoubky ještě není tak horké :-) Alespoň Kája je má velmi ostré ;-)

4 Sargo Sargo | 15. prosince 2006 v 20:04 | Reagovat

Ajajaj... no, to musela být zajímavá domácí debatka... vzal to aspoň, nebo si připadal ukřivděně? ;-)

To já jsem ráda, velice, chvíli teď měl koníčka, že stisknul jenom dásněmi a hrozně se bavil, jak maminka povyskočila půl metru. Mít už zuby, tak ho asi přerazím :-D :-D

5 Chachina Chachina | 16. prosince 2006 v 14:07 | Reagovat

Sargo: On si teď (v té své prepubertě) vždycky připadá ukřivděně. My jsme přece jen ti "blbí rodičové", co vůbec ničemu nerozumí :-)

Úplně rozumím, Karinka mi to dělala taky a už tehdy jsem si říkala - ještěže zatím nemá zoubky ;-))

6 Sargo Sargo | 16. prosince 2006 v 18:14 | Reagovat

Chachina: to zní, jako by ve skutečnosti existoval nějaký věk, kdy by si ukřivděně nepřipadal, a kdy není špatné si rodičové poslechnout a zařídit se podle toho... :-D :-D

7 Chachina Chachina | 16. prosince 2006 v 20:35 | Reagovat

Sargo: Nemůžu mluvit za ostatní, ale u mě takový věk nastal zhruba kolem 25. roku (to byly Adámkovi 2 roky).. to jsem mamince dala tolikrát zapravdu a tolikrát se jí v duchu omluvila, že už to teď ani nespočítám :-))))

8 Chachina Chachina | 17. prosince 2006 v 9:18 | Reagovat

Manžel tvrdí, že bych na to neměla upozorňovat, ale mně to nedá, protože hrubky opravdu nesnáším, tím spíš, když se to povede mně! Nevím, jak je to možné (holt i "mistr tesař se někdy utne"), ale v jednom zdejším komentáři mám dvě hrubky (konkrétně je zmiňovat raději nebudu), takže těm, kteří si všimli, se za ně omlouvám a příště si to budu víc hlídat ;-)

9 Sargo Sargo | 18. prosince 2006 v 19:15 | Reagovat

No, to jo, to jsem si říkala, že jsem k ní taky mohla být hodnější... :-D

Ale to moc nadějně na výchovné snahy nezní :-))

10 Chachina Chachina | 19. prosince 2006 v 8:33 | Reagovat

Mě uklidňuje jen to, že jsem z malého urážlivého spratka vyrostla ve skromnou a tolerantní ženu :-))))))))) (když vidím, jak to zatím synek kopíruje, tak v ten pozdější převrat doufám o to víc :-)))

11 Sargo Sargo | 20. prosince 2006 v 10:08 | Reagovat

...doufáš, že Ádík vyroste ve skromnou a tolerantní ženu? O:-)

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama