Den hodných dcer

27. listopadu 2006 v 23:10 | - J - |  Rodina
Včera byl pro mě zvláštní a vpravdě premiérový den. Nazval bych ho, jak praví titulek, Dnem hodných dcer. První hodná dcera je Chachina, která bez váhání hned ráno vyrazila i s Adámkem ke tchýňce (mojí tchýňce), aby jí pomohla s úklidem po výměně oken a s následným tapetováním. Až potud žádné překvapení. Že je Chachina hodná holka a kde může, tam pomůže, to se ví už dávno.
Bystrý čtenář už jistě vydedukoval, že po jejich odchodu nastala "obávaná" situace 1:1 :o) Sice jsem dělal hrdinu ("klídek, to hravě zmáknu"), ovšem při představě, že budu celý den vystaven náladám mrněte procházejícího obdobím separační úzkosti, už jsem sám pro sebe takový optimista nebyl. A tady právě je to překvapení - z Karinky se ten den stala druhá hodná dcera !
Asi to vyzní jako bezbřehé vychvalování vlastního potomstva, ale Kája byla fakt milionová. Celý den ani jednou nezabrečela, hlasitěji se ozvala jen když byl čas na jídlo, výměnu plíny nebo spaní a ochotně a s úsměvem přistoupila na kdejakou blbinu, co jsem vymyslel. Teď bych se mohl začít dmout, jak jsem to pěkně ukočíroval, jaký jsem výchovný talent a podobně, ovšem jsem realista a tak raději rychle splasknu a spokojím se s prozaickým vysvětlením, že jsem měl prostě kliku a trefil jsem zrovna na den, kdy byla holčička mimořádně dobře naložená. A nebo že by mě dceruška, vidouc mou zaměstnáním pocuchanou nervovou soustavu, prostě vzala na milost ? :o)))
Každopádně na památku této významné události hodlám pro roky příští vyhlásit tento den za rodinný svátek se vším všudy ... dovolená, chlebíčky, šampíčko a tak :o)))
Byl jsem z toho tak paf, že jsem úplně opomenul pořídit obrazovou dokumentaci, takže přidám jen jeden obrázek, kde je Kája i s jejím zbrusu novým dopravním prostředkem. Jak vidno, má z něj upřímnou radost ... a o to přece jde :o)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 28. listopadu 2006 v 11:38 | Reagovat

Smekám všem :o) Že je ta mateřská ale pohodička, co?

Ale myslím, že spíš měla Karinka výjimečný den ;-)

Ne, že bych neměla své dítko ráda, ale těším se, až ho budu moci svěřit na celý den otci a jít pryč, ale zatím je na mě potravně závislý :o)

2 Chachina Chachina | 28. listopadu 2006 v 13:53 | Reagovat

Monika: Všechno má zkrátka své pro i proti.. Navíc - já jsem sice menší dítko nechala doma taťkovi, ale druhé bylo s námi. Z jeho neustálých dotazů jsem měla večer hlavu jak "pátrací balón" :-) Ale on byl alespoň rád, že mě má na chvíli zase jenom pro sebe (tzn. žádná ségra na obzoru ;-))

- J - : Dobrá, tak já to tedy budu považovat za náš další rodinný svátek a každoročně očekávám to šampíčko :-))))

3 Sargo Sargo | 28. listopadu 2006 v 19:48 | Reagovat

Vždycky mě první napadne taková zlomyslná myšlenka: co kromě hlídání otec v takovém případě stihne? ;-)

Monika: k tomuto těšení se přidávám, i když už teď je mi jasné, že se mi bude nehorázně stýskat :-D

Chachina: svátky jsou dobrá věc. Zkus mu příště nechat obě dítka, třeba přibude další důvod k oslavě O:-)

4 - J - - J - | 28. listopadu 2006 v 23:00 | Reagovat

Sargo : Nejsi ty tak trochu feministka ? Otec stihne skoro totéž, co matka. Dokonce i když hlídá ne jedno, ale dvě děti. Rozdíl je jen v tom, že matky bývají na nutnost vykonání domácích prací daleko citlivější než otcové. Kromě toho je podstatný rozdíl, jestli se hlídá dítě schopné nebo neschopné se samo přemístit - až Jáchym začne lézt, tak si to povíme. Pokud si dobře pamatuju z tvých článků, občas taky nestíháš, a to ti mrňous spí přes den několik hodin.

5 Sargo Sargo | 30. listopadu 2006 v 22:00 | Reagovat

Feministka? To záleží, co se pod tím pojmem myslí :-D Je moooc široký :-))

Ale ju, chlapi nemají problém stíhat totéž. Spíš většinou nedělají víc věcí najednou. A když se hlídá prťous, tak se hlídá prťous, a basta :-))

A ať chlap nebo ženská, a ať jakkoli spavé dítě, jak je člověk grafoman, nestíhání je zaručeno... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama