Postřeh obchodní

14. října 2006 v 0:03 | - J - |  Postřehy dětské
Ač je svět dětí a svět dospělých objektivně totožný, dětem se jeví daleko pestřejší a pozastavují se nad věcmi a situacemi, které my dospělí už vlastně ani nevnímáme. Dětské reakce na věci pro dospělého banální jsou vždy spontánní a většinou roztomilé, občas ovšem jejich komentáře, pochopitelně pronášené náležitě hlasitě, doprovázejícího rodiče uvedou v menší či větší trapnost.
Já osobně nevěřím, že někde na světě existuje rodič, který by byl těchto nezáviděníhodných chvilek zcela ušetřen. Některá dítka vrhají tyto záludné slovní granáty jen sporadicky, některá častěji a některá se železnou pravidelností. Speciání kategorii tvoří náš Adámek, který tyto perly vystřeluje s kadencí kulometu a bez předchozího varování.
Jako třeba dnes, kdy Chachina spojila příjemné s užitečným a na procházce s dětmi se zastavila v tržnici za účelem doplnění zásoby mých ponožek, která se díky mé nadměrné schopnosti vyrábět v nich díry, začala výrazně ztenčovat. Vzala tím na sebe úkol vpravdě héraklovský - zkuste si jen tak přiskotačit do obchodu a požadovat ponožky velikosti 48 a dáte mi za pravdu. To jen tak na okraj, teď už zpátky k tématu. Tuto na první pohled nevinnou a nekonfliktní situaci Adámek náležitě opepřil prohlášením : "Mami, proč to ty čongové mají takhle vyvalený na chodníku, když se jim tady na to práší ?". Vietnamskému trhovci tato poznámka nepochybně neunikla, neboť stál těsně vedle, ale naštěstí buď nerozuměl a nebo to prostě přešel. Žádný "mezinárodní" konflikt tedy nenastal, pro jistotu ale Chachina rychle sbalila děti i ponožky a s obojím se urychleně vzdálila. Co kdyby se Adámek rozhodl utrousit nějaké další moudro, že ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M.P M.P | Web | 14. října 2006 v 18:43 | Reagovat

caw na mojom blogu je sutaz o naj colorku ak chces tak sa prihlas

2 Mirka Mirka | Web | 30. září 2007 v 12:33 | Reagovat

..dětičky, to je na nich to krásné, ta bezprostřednost.. i když pravda, takové situace jsou lehce infarktové...znám je také..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama