Chvála informací

18. září 2006 v 21:41 | - J - |  Postřehy nevážné
Žijeme v době informací. Kdo je má, je IN, tedy "KING", kdo ne, je OUT, tedy "TROUTL". Minulý týden jsem zjistil, jak rychle a nečekaně se mohou tyto stavy střídat a také to, že existují výjimky z výše uvedeného pravidla IN/OUT.
Jako každý pracovní den jsem se minulý pátek těsně před pátou hodinou odpolední odebral na zastávku tramvaje, odkud mi jezdí 18-ka až domů - mám informaci, odkud kam jezdí 18-ka, čili jsem king.
Jako na potvoru na zmíněné lince jedna souprava vynechala - takže jsem tam nakonec stejně stál jako troutl. To je ta výjimka z pravidla - informaci mám a je mi na nic.
Rozhodl jsem se tedy, že pojedu 6-kou. Je to sice delší cesta, ale zato je to od zastávky domů z kopce - vím, že mi jede domů i šestka a jsem zase king.
Poté, co 6-ka opustila společnou část trasy s 18-kou jsem se z nástropního tlampače dověděl, že je kvůli rekonstrukci změna trasy a že tedy vlastně jedu úplně jinam, než jsem původně myslel - opět troutl.
Po vystoupení jsem zjistil, že Dopravní podnik změnil ještě trasu linky č.4, a to dokonce tak šikovně, že jede pro mě správným směrem. Sice ne až tam, kam potřebuji, ale přiblíží mě k domovu tak blízko, že s určitým vypětím sil budu schopen dojít domů pěšky - ha, mám náhradní řešení a tudíž jsem opět king.
Ve 4-ce jsem ihned po nastoupení z chrchlání reproduktoru vyrozuměl, že mi z příští zastávky jede náhradní doprava X11 (autobus) a to dokonce až domů - king na druhou.
Na příští zastávce jsem tedy vystoupil s pocitem vítěze, který mi vydržel tak dlouho, dokud jsem si na ceduli u označníku zastávky nepřečetl, že náhradní doprava X11 je sice zavedena, ale až od následujícího pondělí ... a jako troutl na druhou jsem se obtížen taškou a vztekem vydal pěšky domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | Web | 19. září 2006 v 15:05 | Reagovat

To jsou ty výhody bydlení ve městě. Hlavně ta doprava a snadná dosažitelnost :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama